27 Ekim 2010 Çarşamba

Sponsor Bulmak Kolay mıdır?
Her gün birbirinden farklı onlarca proje hayata gecirilmek için bekliyor.Her düşünen insan birşeyler yaratmak için konular üzerine yogunlasıyor. İnanamazsınız daha görmediğimiz duyamadığımız o kadar cok yaratıcı guzel fikirler var ki, bunların bir çoğu ya akılda ya bi kagıtta yazılı oylece bekliyor, Neden mi?
Bu projelerin istenilen düzeye gelebilmesi için mutlaka finanse edilmesi gerekiyor.Peki neden bu projeler uygun bütçeyi bulamıyorlar, Bulamıyorlar çünkü bu konu hakkında pekde bişey bilmiyorlar. Tamam çok yaratıcılar güzel şeyler yapıyorlar ama kendilerini fınanse edecek sponsoru nasıl bulacaklar. Yada kendilerine hangi fırmalar neden sponsor olsun.
Firmalar mutlaka reklama ıhtıyac duyar ve bu ıhtıyacı sponsorlukları kullanarak da karsılayabilirler. Ama her firma kendıne uygun projelerı degerlendırmek ister. İşte burada projelerimizi onlara degerlendirmeleri için sunuş onem arz ediyor. Mutlaka ılgılerını çekmeliyiz ki bütün içeriği degerlendiriciye okutalım. Gerisi zaten kolay, eger proje düzgünse gercekten fayda saglıyorsa.
Firmalara proje sunuşun en onemli ayağı Sponsor dosyaları. Dosyamız yaptıgımız projeyi öyle bi anlatmalı ki, en kısa anlatımlarla can sıkmadan bütün detayları degerlendiriciye empoze edebilmeli.
Sponsor dosyası nasıl hazırlanır peki? Bunuda ileride yine yazmaya çalışacağım.


Yorum Gönder